Wodzirej zbiera maksymalną ilość gości. Goście ustawiają się w szeregu czyli wagonikach. Zalecane jest, aby w rolę maszynisty wcieliła się Panna Młoda. Mijając kolejnych gości łatwiej jej zachęcić gości, którzy jeszcze siedzą za stołem, zamiast stworzyć kolejny wagonik. Do zabawy warto wykorzystać atrybuty np.: kierownicę i gwizdek dla prowadzącego pociąg weselny. Jeśli to możliwe wodzirej może przygotować peruki, czapki i inne stroje, by przyozdobić ludzkie wagoniki. Treść piosenki to oczywiście słynne: jedzie pociąg z daleka... Uatrakcyjnieniem zabawy są stacje do, których dojeżdża pociąg. Wodzirej oznajmia w jakim kraju zatrzymał się pociąg a goście starają się odtańczyć narodowy taniec danego kraju (najczęściej nieudolnie). Kolejne stacje to: Francja - kankan, kaczuchy, Rosja - kazaczok, Wiedeń - walc, Madryt - corrida, Praga - poleczka, Warszawa - polonez (z reguły na koniec), inne w zależności od pomysłów wodzireja.

Zabawa dla odważnych panów. Potrzebujemy kilku kijków, kilku panów i kilku kieliszków z wódką. Zasady gry są proste. Na sygnał uczestnicy wypijają setkę wódki. Tuż po tym przykładają czoło do postawionego kijka i dziesięć razy obiegają go dookoła. Na koniec jak najszybciej biegną do Panny Młodej, która stoi na drugim końcu sali i trzyma w dłoniach nagrodę.

Na środku sali ustawia się rząd krzeseł (np. 12: po 6 odwróconych do siebie tyłem, w 2 rzędach). Do zabawy zaprasza się od kilku do kilkunastu osób. Za każdym razem jest o jedno krzesło mniej niż uczestników zabawy. Odpada osoba, która nie zdąży zająć wolnego miejsca. 1 wersja: goście weselni chodzą wokół krzeseł; w momencie gdy muzyka przestaje grać jak najszybciej zajmują miejsca. Odpada osoba, która nie zdąży zająć wolnego miejsca. 2 wersja: uczestnicy mogą usiąść na krześle tylko wtedy gdy znajdą wymagany przedmiot. Wodzirej wymienia kolejne przedmioty, które należy przynieść przed zajęciem wolnego miejsca. Przedmioty zależą od fantazji prowadzącego zabawę weselną, mogą to być np.: krawaty, widelce, butelki po piwie i inne

Wracamy raz jeszcze do popularnych na weselu baloników. Proponujemy jeszcze jedno rozwiązanie. W balonikach ukrywamy karteczki z komendami. Pan i Pani Młoda na przemian przekłuwają balonik. Mąż i żona przekłuwają po 5 baloników i czytają głośno co wylosowali. Zobowiązują się przy tym do wykonywania opisywanych czynności przez 3 kolejne miesiące małżeńskiego życia. Propozycja haseł wypisywanych na karteczkach: od dzisiaj będę Ci codziennie masował(a) stópki, od dzisiaj to ja będę głową rodziny, od dzisiaj będę prać bieliznę współmałżonka, od dzisiaj to ja będę oddawać pensję małżonkowi, od dzisiaj będę słuchać mądrych rad teściowej, od dzisiaj będę gotować obiadki, inne, zależnie od woli Pary Młodej, Młoda para przekłuwa na zmianę baloniki i czytają, co wylosowali.

Uczestnicy zabawy (7 osób): tata, mama, dzieci (Witek, Jacek, Zosia), piesek Azor i słoń. Tekst, który czyta prowadzący: Był piękny dzień, więc TATO postanowił zabrać DZIECI do zoo, by mogły zobaczyć SŁONIA. Poszedł więc do MAMY żeby obwieścić jej tę wiadomość. DZIECI bardzo się ucieszyły, a najbardziej ZOSIA. WITEK powiedział: zabierzmy też AZORA. AZOR, jak to AZOR, ucieszył się jak przystało na PSA - radośnie zamerdał ogonem. JACEK i WITEK bardzo chcieli zobaczyć SŁONIA. DZIECI zapiszczały radośnie. RODZICE (czyli mama i tata biegną) przygotowywali się do wyjazdu, a AZOR biegał miedzy nogami swoich PANÓW. Pogoda dopisywała, ZOSIA postanowiła zabrać AZORA na spacer przed wyjściem do zoo, ale WITEK ubiegł ZOSIĘ, i AZOR od dawna był na spacerze. W końcu późnym popołudniem cała RODZINA zapakowała się w trabanta i ruszyła w kierunku zoo. W zoo stał dumnie SŁOŃ. Rany jaka wielka trąba, wykrzyczały DZIECI. MAMA uciszała radosne piski swoich POCIECH. TATA, głowa RODZINY opowiadał o tym czym żywi się SŁOŃ. DZIECI słuchały zainteresowane. Tylko AZOR, jak to nasz kochany AZOR, merdał ogonem zainteresowany bardziej motylem niż SŁONIEM. ZWIERZĘTA (tu biegnie słoń i pies) chyba nie przypadły sobie do gustu. Po wszystkich piskach i wrzaskach radości, RODZINA pojechała do domu, tylko SŁOŃ został tam gdzie stał. Tak, to był piękny rodzinny dzień dla wszystkich TATY, MAMY, WITKA, JACKA, ZOSI I AZORA.

Tradycyjna i piękna zabawa weselna. Szczytny cel i dobra zabawa. W zabawie obowiązkowo bierze udział Panna Młoda i Pan Młody. Każdy kto chce zatańczyć z Panną lub Panem Młodym musi wnieść opłatę. Pieniądze zbierają najczęściej świadkowie. Grę można urozmaicić oznajmiając, że grę wygrywa ten, który ostatni zatańczy z Panną Młodą. Goście weselni przebijają swoje stawki odbijając młodą żonę z tańca na taniec. Zebrane pieniądze Para Młoda przeznacza na symboliczny wózek dla nienarodzonego niemowlaka. Wymagana świetna kondycja Panny Młodej gdyż chętnych jest zazwyczaj wielu!

Zabawa podobna do lambady z tą różnicą, że tym razem głównym zadaniem uczestników jest przekazywanie między sobą, po kolei, przedmiotu - wałka do ciasta. Uczestnicy tworzą koło, a w czasie tańcowania przekazują wałek kolejnej osobie. Szkopuł i cała trudność polega na tym, że wałek przekazywany jest w niecodzienny sposób. Jest kilka wersji trzymania i przekazywania wałka: pod brodą, pod pachą lub między kolanami. Używanie rąk jest zabronione. Gdy wałek obiegnie całe koło można zmienić sposób trzymania przedmiotu. Jeżeli wałek upadnie podczas 1 kółka - będzie tyle córeczek pary młodej ile razy wałek upadł. Analogicznie dla 2 kółeczka, liczymy synów.

Na środku sali ustawiamy 4 krzesła w kwadracie, oparciami naprzeciw siebie. Panowie siadają na krzesłach, zdejmują marynarki i wieszają na swoich oparciach. Prowadzący prosi ich o przejście o 2 krzesła w prawo. Panowie siadają, zdejmują krawaty i wkładają do kieszonki marynarki (teraz już cudzej bo zmienili miejsca). Znowu wstają i przesuwają się o trzy krzesła w lewo, zdejmują 1 buta i zostawiają go pod krzesłem. Następnie przemieszczają się o sześć krzeseł w prawo i zostawiają tam w bucie skarpetkę. Dalej losowo przemieszczają się na kolejne krzesła. Na sygnał wodzireja goście weselni, którzy biorą udział w zabawie ubierają się jak najszybciej wkładając ubrania, które leżą na krzesłach, na których aktualnie siedzą.

Ilość osób: wszyscy goście weselni Rekwizyty: paczka a w niej ..... niespodzianka ;-) Jest to zabawa w której biorą udział wszyscy goście weselni. Podczas gdy goście siedzą przy stołach wodzirej prosi wszystkich o chwilę uwagi. Podchodzi do Pary Młodej i oznajmia ,że właśnie przyszła dla nich paczka z Ameryki,po czym wręcza paczkę Panu Młodemu.Jednak zawartość paczki mogą Państwo Młodzi zobaczyć dopiero jak wodzirej skończy czytać tekst.Zawiera on polecenia ,które wykonują goście.Zaczynamy od Pana Młodego: ,,Zeby się dowiedzieć co jest w środku podaj paczkę tej do której mówisz kotku(tu Pan Młody powinien podać paczkę Pani Młodej) ,,Pani Młoda z paczką w ręku ,rozglądajac się po całej gawiedzi,poda ją Panu co najdalej siedzi ,,( Pani młoda podaj paczke wybranemu przez siebie Panu , a w tym czasie wodzirej czyta ) " ci co naldalej siedzą najwięcej piją i jedzą , ale .... i widzą najdokładniej ! Podaj teraz paczkę Pani której sukienka wygląda najładniej" ( Pan wybiera sobie jedną z Pań i podaje jej paczkę a w tym czasie wodzirej czyta dalej ) " w tej sukience wyglądasz dziś ładnie ,ale ta paczka Tobie nie przypadnie i żeby się z ciekawości nie spalić podaj paczkę Panu co największym "nosem" może się pochwalić" ( tutaj Pani rozgląda się po sali i poszukuje Pana z dużym "nosem") ... itd. W tym tekście zawartych jest jeszcze wiele ciekawych zadań dla gości i związanych z nimi zabawnych komentarzy. Zaletą tej zabawy jest to , że biorą w niej udział wszyscy goście weselni i zawiera ona wiele humorystycznych sytuacji.

Po kilku pierwszych tańcach, w czasie przerwy, prosimy całą rodzinę pana młodego o powstanie. Panowie nalewają wódkę, następnie cała rodzina śpiewa sto lat i pije za zdrowie rodziny pani młodej. Dziękujemy rodzinie pana młodego i o to samo prosimy rodzinę pani młodej. Później śpiewamy ogólne sto lat dla pary młodej. Jeżeli wesele jest filmowane możemy umówić się z kamerzystą aby stanął na podwyższeniu, tak aby objąć cały parkiet, a my prosimy gości po jakimś wesołym tańcu aby na nasze raz, dwa, trzy bardzo głośno krzyknęli w kierunku kamery swoje imię!